Aholi xonadonlari va ijtimoiy soha ob’ektlarini isitish nazoratda
Namangan viloyati hokimi Shavkat Abdurazzoqov Uychi tumanining Hojiobod mahallasida kuz-qish mavsumiga ko‘rilgan tayyorgarlik holatini ko‘zdan kechirdi.
Dastlab, mahalladagi ko‘p qavatli turar joylardagi xonadon egalari bilan suhbat tashkil etilib, muammolar, issiqlik holati o‘rganildi. Hududdagi 8-maktabda kuz-qish mavsumiga tayyorgarlik bilan birga, ta’lim jarayonlari bilan ham tanishildi. Shuningdek, 26-davlat maktabgacha ta’lim tashkilotida bolajonlar uchun yaratilgan shart-sharoit, issiqlik tizimi, oziq-ovqat ta’minotiga e’tibor qaratildi.
Viloyat rahbari maktabgacha ta’lim tashkilotida sharoitni yaxshilash bo‘yicha mutasaddilarga ko‘rsatma berdi.

Проверена готовность к осенне-зимнему периоду
Хоким Наманганской области Шавкат Абдураззаков посетил махаллю Хожиобод Уйчинского района, чтобы проверить готовность к осенне-зимнему сезону.
Глава региона встретился с жителями многоэтажных домов, обсудил с ними проблемы и состояние тепловых сетей. Затем посетил школу №8, где не только оценил подготовку к холодному времени года, но и ознакомился с учебным процессом. В детском саду №26 хоким осмотрел условия для детей, систему отопления и организацию питания.
По итогам визита глава области дал поручения ответственным лицам по улучшению условий в дошкольном учреждении.