Hokim va yoshlar uchrashuvi
Yoshlarning savoli ham, masalasi ham ko‘p bo‘ladi. Shuning uchun Dang‘arada tuman rahbarlari ular bilan qishloq, mahalla, korxonalarda muntazam uchrashib turadi.
Bu gal tuman hokimligi majlislar zalida ochiq muloqot tarzida "Hokim va yoshlar" uchrashuvi bo‘lib o‘tdi. Unda tuman hokimi Shuhrat Tojihakimov Yoshlar ishlari agentligi mas’ullari, tijorat banklari rahbarlari, mahallalardagi yoshlar yetakchilari, oliy ta’lim muassasalari, texnikum va kasb-hunar maktablarining bitiruvchi yoshlari ishtirok etdi.
Ochiq muloqotda tuman hokimi yoshlarni qo‘llab-quvvatlab, ularning orzu-istaklarini, g‘oya va tashabbuslarini amalga oshirish yuzasidan ko‘rsatilayotgan g‘amxo‘rliklar, yosh mutaxassislarga, tadbirkorlik bilan shug‘ullanish istagidagi yigit-qizlarga yaratilayotgan sharoitlar haqida atroflicha so‘z yuritdi.
Muloqotda yoshlarning fikr va takliflari tinglanib, ularni amalga oshirish, bitiruvchilarni munosib ish o‘rinlari bilan ta’minlash masalalari muhokama etildi. Bildirilgan takliflar asosida aniq vazifalar belgilab olindi.

Встреча хокима с молодежью
В зале заседаний хокимията Дангаринского района состоялась встреча хокима с молодежью в формате открытого диалога.
В мероприятии приняли участие хоким района Шухрат Тожихакимов, ответственные лица Агентства по делам молодежи, руководители коммерческих банков, лидеры молодежи махаллей, выпускники высших учебных заведений, техникумов и профессиональных школ.
Хоким рассказал о мерах, предпринимаемых для поддержки молодежи, реализации ее идей и инициатив, а также об условиях, создаваемых для развития молодежного предпринимательства.
В ходе встречи были заслушаны мнения и предложения участников, обсуждены вопросы трудоустройства выпускников. На основе высказанных предложений были определены конкретные задачи.
Также были изучены обращения молодых людей, большая часть которых решена на месте. По некоторым вопросам были предоставлены юридические консультации.