Azimobodda yangi inshootlar ochildi
Oltiariq tumanining bo‘z yerlarida yarim asr ilgari Azimobod hududi tashkil etilgan edi. Hozir u tumanning obod, ko‘rkam qishloqlaridan biri.
2-sektor rahbari tashabbusiga ko‘ra qishloqdagi 22-MTT hududida 320 o‘rinli yangi, qo‘shimcha bino hashar yo‘li bilan qurildi. Mahalla idorasi binosi ta’mirlandi. Ularning ochilish tadbiri haqiqiy tantanaga aylanib ketdi. Qishloq ahli jamuljam bo‘ldi. 18 ta kam ta’minlangan oila farzandlariga shu kuni to‘y ham qilindi. Keng maydonga dor tikildi. O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan artist Qilichbek Tojiyev boshchiligidagi san’atkorlar davrani qizitdi.
– Mamlakatimizda inson qadrini ulug‘lash eng bosh vazifa. Bu Prezidentimizning biz, hudud rahbarlariga har kun berayotgan topshiriqlaridir, – dedi viloyat hokimi Xayrullo Bozorov. – Bundan keyin ham qishloqlarimiz obodonchiligi uchun lozim bo‘lgan mablag‘ yo‘naltiriladi va har qanday tashabbus qo‘llab-quvvatlanadi.
Aholi vakillari qishloq maktabiga 300 o‘rinli qo‘shimcha bino qurish to‘g‘risida Xayrullo Bozorovga murojaat qildi. Hokim bu masalada ham yordam ko‘rsatishni bildirdi.

Новые сооружения в селе Азимобод
По инициативе руководителя второго сектора на территории ДОУ № 22 методом хашара построили дополнительное здание на 320 мест. Отремонтировали здание махаллинского комитета. Открытие этих объектов стало праздником, на который собрались все жители села.
- Возвеличивание чести и достоинства человека определено в нашей стране одной из главных задач, - говорит хоким области Хайрулло Бозоров. - Это - задача, которую наш Президент ставит перед нами, руководителями регионов, каждый день. Благоустройство наших сел будет продолжено, любые важные инициативы будут поддерживаться.
Жители села обратились к Хайрулло Бозорову с просьбой построить дополнительное здание для сельской школы на 300 мест. Хоким заявил, что окажет помощь и в этом вопросе.