Hokim mahalla yoshlarining murojaatlarini tingladi
Xorazm viloyati hokimi Jo‘rabek Rahimov Yangibozor tumanidagi Pahlavon Mahmud mahallasi yoshlari bilan uchrashdi.
Mazkur mahallada 14 yoshdan 30 yoshgacha bo‘lgan yigit-qizlar soni 941 nafar bo‘lib, ularning 577 nafari “yashil”, 352 nafari “sariq” va 12 nafari “qizil” toifaga kiritilgan. Joriy yilda 49 nafar yoshga dehqonchilik bilan shug‘ullanishi uchun 8,8 gektar yer maydoni, 12 nafariga tadbirkorlik faoliyatini boshlashi uchun imtiyozli kredit, 5 nafariga subsidiya ajratildi. 7 nafari doimiy ish bilan ta’minlandi, 3 nafarining oliy o‘quv yurtida tahsil olish uchun kontrakt puli to‘lab berildi.
Uchrashuvda yoshlarning ishga joylashish, tadbirkorlik faoliyati bilan shug‘ullanish, dehqonchilik qilish uchun yer ajratish va subsidiya masalalari yuzasidan murojaatlari tinglandi. Har bir murojaatning amaliy ijrosi bo‘yicha viloyat hokimi tegishli tashkilot rahbarlariga topshiriqlar berdi. Har bir murojaat ijrosi tegishli tartibda nazoratga olindi.

Хоким выслушал обращения молодежи махалли
Хоким Хорезмской области Журабек Рахимов встретился с молодежью махалли «Пахлавон Махмуд» в Янгибазарском районе.
В махалле проживает 941 молодой человек в возрасте от 14 до 30 лет, 577 из них включены в «зеленую», 352 – в «желтую», 12 – в «красную» категории. В текущем году 49 молодым людям выделено 8,8 га земельной площади для ведения дехканского хозяйства, 12 – льготные кредиты для начала предпринимательской деятельности, 5 – субсидии. 7 молодых граждан обеспечены постоянной работой, 3 студентам оплачены контракты в вузе.
На встрече были выслушаны обращения молодежи по вопросам трудоустройства, предпринимательской деятельности, выделения земельных участков для ведения дехканского хозяйства и субсидий. Хоким области дал поручения руководителям соответствующих организаций по практической реализации каждого обращения.