Qonunchilik palatasi Spikerining o‘rinbosari Odiljon Tojiyev, Qonunchilik palatasi deputati Jamshid Qosimov Qashqadaryo viloyati Qamashi tumanida bo‘lib, tomorqadan samarali foydalanishni tashkil etish orqali aholi bandligini ta’minlash borasidagi ishlarni o‘rgandi.
Sarbozor, Qo‘shkapa va Qorabog‘ mahallalaridagi o‘rganishlar davomida aholi vakillari bilan ham muloqotlar o‘tkazildi. Fuqarolarning murojaatlari tinglandi.
Shuningdek, bir qator qonun hujjatlari hamda «Yoqilg‘i-energetika sohasida bozor mexanizmlarini joriy etishning qo‘shimcha chora-tadbirlari to‘g‘risida»gi Hukumat qarorining mazmun-mohiyati to‘g‘risida batafsil ma’lumotlar berildi. Mazkur masalalar yuzasidan fuqarolarning savollariga javob qaytarildi.

В регионах продолжаются встречи народных представителей
Заместитель Спикера Законодательной палаты Одилжон Тожиев, депутат Законодательной палаты Джамшид Косимов побывали в Камашинском районе Кашкадарьинской области, где изучили ход работы по обеспечению занятости населения посредством организации эффективного использования приусадебных участков.
В ходе изучений в махаллях «Сарбозор», «Кушкапа» и «Корабог» были проведены встречи с жителями, заслушаны обращения граждан.
Также была представлена подробная информация о сути и значении ряда законодательных актов, в том числе постановления правительства «О дополнительных мерах по внедрению рыночных механизмов в топливно-энергетическую сферу». Участники встречи получили ответы на все интересующие их вопросы.