Kattachek mahallasi obod bo‘ladi
Namangan viloyati Uchqo‘rg‘on tumanidagi Kattachek mahallasida “Obod xonadon – obod ko‘cha – obod mahalla” mezonlari doirasida amaliy ishlar davom etmoqda.
Dastur asosida zamonaviy loyihalar asosida mahalla idora binosi, 39- MTT binosini mukammal ta’mirlanib, 10-umumiy o‘rta ta’lim maktabi uchun 330 o‘rinli o‘quv binosi quriladi. “Kattachek” oilaviy shifokorlik punkti binosida ham ta’mirlash ishlari bajarilib, yangi laboratoriya bunyod etiladi. Qishloqdagi xiyobon qayta rekonstruksiya qilinadi. Shuningdek, 18,5 kilometr ichki yo‘llar asfaltlanadi, 1 ta suv inshooti quriladi, 3 kilometr masofada ichimlik suvi tarmog‘i tortiladi hamda 3,4 kilometr masofadagi elektr tarmog‘i qaytadan zamonaviy qurilmalar bilan tortiladi.
Mahallada shuningdek, bahor mavsumida 16 ta ko‘cha bo‘yida mevali va manzarali daraxt ko‘chatlari o‘tqaziladi.

Благоустраивается махалля «Каттачек»
В махалле «Каттачек» Учкурганского района Наманганской области осуществляется практическая работа по принципу «Благоустроенный дом – благоустроенная улица – благоустроенная махалля».
На основе программы современных проектов будет проведен капитальный ремонт в административном здании махалли, ДОУ№39, а также построено здание на 330 мест для общеобразовательной школы №10. Также намечено отремонтировать здание семейного медицинского пункта «Каттачек» и построить новую лабораторию.
Будет проведена реконструкция сквера в селе, заасфальтировано 18,5 километра внутренних дорог, построено водное сооружение, проложены трехкилометровая сеть для подачи питьевой воды и 3,4 километра электролиний.