Forishda sayyor qabul
Murojaatchilar o‘tkazilgan ushbu sayyor qabulda viloyat sudi raisi O‘tkirjon Jumayev, viloyat ma’muriy sudi raisi Sarvarbek Rahmonov, viloyat sudlari sudyalari, tumandagi Prezident Xalq qabulxonasi mudiri, tuman prokuratura, ichki ishlar va boshqa mutasaddi tashkilotlar rahbar va vakillari ishtirok etdi.
Sayyor qabulda “Ayollar daftari” ro‘yxatiga kiritilgan fuqarolarni qiynab kelayotgan huquqiy, ijtimoiy-iqtisodiy muammolari o‘rganilib, ularga huquqiy yordam ko‘rsatildi. 24 nafar fuqaroning murojaati joyida o‘rganib chiqildi. Ularning 20 tasi bo‘yicha huquqiy tushuntirishlar berildi, 1 ta murojaat joyida ijobiy hal etilib, qanoatlantirildi. 3 ta murojaat esa moddiy yordam ajratilishi yuzasidan berilganligi sababli Jizzax viloyati Prezident Xalq qabulxonasiga yo‘llandi.
O‘rganilgan murojaatlarning aksariyati uy-joy, mehnat hamda aliment undirish bilan bog‘liq. Shuningdek, sayyor qabulda sud raislari tomonidan fuqarolarga yangilangan Konstitutsiyaning mazmun-mohiyati yuzasidan ham atroflicha tushuntirishlar berildi.

Выездной прием в Фаришском районе
В Народной приемной Президента Фаришского района Джизакской области организован выездной прием женщин, внесенных в «женскую тетрадь», с целью решения вопросов в судебно-правовой сфере.
В нем приняли участие председатель областного суда Уткиржон Джумаев, председатель областного административного суда Сарварбек Рахмонов, судьи областных судов, заведующий районной приемной Президента, руководители и представители районной прокуратуры, органов внутренних дел и других уполномоченных организаций.
На выездном приеме были рассмотрены правовые, социально-экономические проблемы граждан, включенных в «женскую тетрадь», им оказана правовая помощь. Обращения 24 граждан изучены на месте, по 20 из них даны объяснения, одно обращение решено положительно. Три обращения, касающиеся выделения материальной помощи, направлены в Народную приемную Президента Республики Узбекистан Джизакской области.
Большинство изученных обращений связано с вопросами жилья, труда и алиментов. В ходе выездного приема председатели судов разъяснили суть и значение обновленной Конституции.