Ўзбекистон Республикаси ички ишлар вазири, генерал-майор Азиз Ташпўлатов Қорақалпоғистон Республикаси ёшлари билан учрашиб, улар билан самимий мулоқот ўтказди.
Ёшлар ишлари агентлиги, Спорт, Соғлиқни сақлаш,  Олий таълим, фан ва инновациялар вазирликлари, Ташқи меҳнат миграцияси агентлиги, Камбағалликни қисқартириш ва бандлик вазирлиги, Марказий банк, “Асака банк” ҳамда “Алоқа банк”, шунингдек, соҳага масъул бошқа идораларнинг вакиллари иштирокида ўтган учрашувда 180 нафар ёш ва уларнинг ота-оналари қатнашди.
Сўнгги йилларда давлатимиз раҳбарининг ташаббуси билан мамлакатимизда ёшлар масалалари давлат сиёсати даражасигача кўтарилиб, ушбу йўналишга эътибор нақадар муҳим эканлигини ҳаётнинг ўзи кўрсатмоқда. Бугун юртимизда ёшларга қаратилаётган эътибор ва ғамхўрлик боис, эртамиз умидлари илм-фан, маданият, спорт соҳасида мамлакатимиз довруғини юқорига кўтариш мақсадида астойдил ҳаракат қилишаётганлиги, бу борада уларга ҳар жабҳада елкадош раҳбарлар борлиги алоҳида таъкидланди.
Жумладан, ёшларни қўллаб-қувватлашда ички ишлар органлари ходимлари билан бир қаторда ҳамкор ташкилотларнинг “Маҳалла еттилиги” билан бирга ишлаш механизми яратилган бўлиб, ҳар бир ёшнинг муаммоси хонадонма-хонадон юриб ўрганилмоқда.
Масъул раҳбарлар ҳар ойда камида бир маротаба ўзларига бириктирилган ёшлар билан учрашиб, уларнинг салоҳиятини юзага чиқаришга, талаб юқори бўлган касб-ҳунарга ўқитиш орқали бандлигини таъминлашга, ҳуқуқий онги ва маданиятини юксалтиришга ҳар томонлама кўмаклашмоқда.
Учрашувда ёшлар томонидан янги ташаббус ва таклифлар билдирилди. Айниқса, уларнинг саволларига ҳамда мурожаатларига масъуллар томонидан алоҳида эътибор қаратилди.
Ёшлар ва уларнинг ота-оналари томонидан жами 79 та мурожаат келиб тушган бўлиб, уларнинг барчаси қаноатлантирилди. 47 нафар ёшга уларнинг қизиқишидан келиб чиқиб, тадбиркорлик фаолиятини бошлаш учун зарур ускуна, анжомлар ва компьютер жамланмалари топширилди. Учрашувда фаол иштирок этган 30 нафар ёшга эсдалик совғалари ва китоб жамланмалари берилди..

Министр внутренних дел встретился с молодежью
Министр внутренних дел Республики Узбекистан генерал-майор Азиз Ташпулатов встретился с молодежью Республики Каракалпакстан и провел с ними искреннюю беседу.
На встречу с представителями Агентства по делам молодежи, Министерства спорта, Министерства здравоохранения, Министерства высшего образования, науки и инноваций, Агентства по внешней трудовой миграции, Министерства занятости и сокращения бедности, Центрального банка, «Асака банка» и «Алока банка», а также других ответственных за данную сферу ведомств пришли 180 молодых людей и их родители.
В последние годы по инициативе главы государства молодежная тематика в нашей стране возведена в ранг государственной политики, и сама жизнь показывает, насколько важно внимание к этой сфере. Было подчеркнуто, что благодаря вниманию и заботе, которые оказываются молодежи, юноши и девушки прилагают все усилия для прославления Узбекистана в мире.
Создан механизм работы партнерских организаций с сотрудниками правоохранительных органов и «махаллинской семеркой» по поддержке молодежи, поквартирно изучаются проблемы молодежи. Ответственные руководители встречаются с закрепленной за ними молодқми людьми не реже раза в месяц, оказывают всестороннюю помощь в раскрытии потенциала, трудоустройстве путем обучения востребованным профессиям.
На встрече молодые люди представили новые инициативы. Особое внимание должностные лица уделили вопросам и обращениям молодежи. Всего поступило 79 обращений, все они были удовлетворены.
В соответствии с интересами 47 молодым людям предоставили необходимое оборудование, инструменты и компьютерное оборудование для начала предпринимательской деятельности. А 30 молодым людям, принявшим активное участие во встрече, вручили сувениры и книги.