O‘zbekiston xalqiga Yangi yil tabrigi
Siz, azizlarni, ko‘p millatli butun xalqimizni kirib kelayotgan yangi 2026 yil bilan chin yurakdan muborakbod etaman.
O‘tib borayotgan yil xalqimiz hayotida katta o‘zgarishlar, ertangi kunga mustahkam ishonch va ulkan natijalar yili bo‘ldi.
Dunyodagi murakkab vaziyatga qaramasdan, biz o‘z oldimizga qo‘ygan barcha maqsad va marralarga erishdik. O‘zbekiston yalpi ichki mahsuloti hajmi ilk bor 145 milliard dollardan oshdi va mamlakatimiz o‘rta daromadli davlatlar qatoridagi o‘rnini mustahkamladi.
Iqtisodiy o‘sish samarasi odamlarimiz hayotida, oilalar daromadida, mahallalar qiyofasida, yoshlarimizning kelajakka bo‘lgan ishonchida yaqqol namoyon bo‘lmoqda.
O‘tayotgan yilda har bir oila, har bir xonadonda xursandchiliklar, baxtli onlar ko‘p bo‘ldi.
Yangi uyga ko‘chib kirgan, o‘z biznesini yo‘lga qo‘ygan yoki kengaytirgan, daromadi oshgan, ilm-fan, sport, madaniyat va boshqa sohalarda o‘zi yoki farzandlarining yutuqlaridan quvongan millionlab oilalarning shodligi 2026 yildagi maqsadlarimizga erishish yo‘lida bizga albatta katta kuch beradi.
Aziz yurtdoshlarim!
Biz kelgusi yilda ham har bir oilaning baxtli, farovon va sog‘lom hayot kechirishi, yoshlarimizning sifatli ta’lim olishlari, kelajak kasblarini egallashlari va sport bilan muntazam shug‘ullanishlari uchun yangi-yangi imkoniyatlarni ishga solamiz!
Biz 2026 yilni “Mahallani rivojlantirish va jamiyatni yuksaltirish yili” deb e’lon qildik.
Yangi yilda minglab mahallalar infratuzilmasini yaxshilab, ularga Yangi O‘zbekiston qiyofasini olib kiramiz.
Barcha iqtisodiyot tarmoqlarini texnologik va innovatsion o‘sish modeliga o‘tkazamiz. Xalqimizning daromadi va xarid qobiliyatini oshirish ishlarini yanada jadallashtiramiz.
Aholining yordamga muhtoj qatlamlari, muhtaram keksalarimiz, qadrli xotin-qizlar va navqiron yoshlarimizni qo‘llab-quvvatlashni kengaytiramiz.
Ekologiyani yaxshilash, “yashil” energetikani rivojlantirish va suv resurslaridan oqilona foydalanish bo‘yicha ta’sirchan choralarni davom ettiramiz.
Bir so‘z bilan aytganda, yangi 2026 yilda ham barcha islohotlarimiz, sa’y-harakatlarimiz odamlarimiz yaxshi yashashi va biznes uchun eng qulay sharoitlarni yaratishga qaratiladi.
Tajribali mahalla raislari va faollari, ziyolilar, tadbirkorlarimiz, serg‘ayrat yoshlarimiz, keng jamoatchiligimiz, har bir vatandoshimiz ushbu olijanob ishlarga munosib hissa qo‘shadi deb ishonaman!
Aziz vatandoshlarim!
Yangi yil arafasida har bir oila yaxshi niyatlar qiladi, har bir inson qalbida yorqin orzu-umidlar jo‘sh uradi.
Har birimizning pok niyatlarimiz, ezgu maqsadlarimiz 2026 yilda albatta amalga oshsin!
Yangi yil har bir oilaga sihat-salomatlik, baxt-saodat, qut-baraka, yurtimizga yuksak taraqqiyot, tinchlik-xotirjamlik olib kelsin!
Yaratgan Parvardigor Vatanimizni asrasin, xalqimiz hayotini yanada yaxshilash yo‘lidagi ishlarimizda madadkor bo‘lsin!

Новогоднее поздравление народу Узбекистана
Уходящий год стал годом больших преобразований и достижений в жизни нашего народа, роста нашей уверенности в завтрашнем дне.
Несмотря на сложную обстановку в мире, мы достигли всех поставленных перед собой целей и рубежей. Объем валового внутреннего продукта впервые превысил 145 миллиардов долларов, Узбекистан закрепил свое место среди стран со средним доходом.
Эффект экономического роста наглядно отражается на улучшении жизни наших людей, доходах семей, облике махаллей, веры нашей молодежи в будущее.
В уходящем году в каждой семье, в каждом доме было много светлых, счастливых мгновений.
Радость миллионов семей, которые отметили новоселье, повысили свои доходы, наладили и укрепили бизнес, гордятся личными успехами и успехами детей в науке, культуре, спорте и других сферах, – все это безусловно наполняет нас силой и энергией для достижения наших целей в новом году.
Дорогие сограждане!
Мы и в новом году мобилизуем новые и новые возможности для обеспечения счастливой, благополучной и здоровой жизни каждой семьи, получения молодежью качественного образования, приобретения профессий будущего и регулярных занятий спортом.
Мы объявили 2026 год «Годом развития махалли и всего общества».
В новом году мы улучшим инфраструктуру тысяч махаллей, придадим им облик Нового Узбекистана.
Все отрасли экономики будут переведены на модель технологического и инновационного роста. Будем и дальше работать над повышением доходов и покупательной способностей населения.
Расширим поддержку нуждающихся в помощи людей, наших уважаемых ветеранов, дорогих женщин, молодежи.
Продолжим действенные меры для улучшения экологии, развития «зеленой» энергетики, рационального использования водных ресурсов.
Одним словом, и в новом 2026 году все наши реформы и усилия будут направлены на создание самых благоприятных условий для жизни населения и бизнеса.
Убежден, что опытные председатели и активисты махаллей, интеллигенция, предприниматели, энергичная молодежь, широкая общественность, каждый соотечественник внесет свой достойный вклад в эту благородную работу!
В преддверии Нового года каждая семья верит в лучшее, в душе каждого человека пробуждаются светлые надежды.
Пусть в 2026 году сбудутся все наши чистые помыслы и благородные устремления!
Пусть новый год принесет каждой семье здоровье, счастье и благополучие, а нашей стране – прогресс, мир и спокойствие!
Пусть Всевышний бережет нашу Родину и поддержит нас в стремлении сделать жизнь нашего народа еще лучше!