Kambag‘allikni qisqartirish – eng dolzarb muammo
Yangiobod tumanida Prezident Shavkat Mirziyoyev raisligida kambag‘allikni qisqartirish ishlarini keyingi sifat bosqichiga olib chiqish masalalari muhokamasi bo‘yicha o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishida belgilab berilgan vazifalar asosida daromadi past oilalarni kambag‘allikdan chiqarish choralari ko‘rilmoqda.
Bu galgi o‘rganishlar davomida tuman hokimi Ibrohim Qarshiboyev “Balandchaqir” MFYda daromadi past oilalarning turmush sharoitlari bilan tanishib, ular bilan oilaviy daromadi, muammo va ehtiyojlari yuzasidan suhbatlashdi.
O‘rganish jarayonida kambag‘allik darajasiga tushib qolgan fuqarolar duch kelgan muammolarni bartaraf etish, ularni bandligini ta’mnlash, daromad manbalarini yaratib, oila byudjetini oshirish, moddiy va boshqa turdagi yordamlar ko‘rsatish orqali kambag‘allikdan chiqarish bo‘yicha mas’ullarga aniq ko‘rsatma va topshiriqlar berildi.

Сокращение бедности – актуальный вопрос
В Янгиабадском районе принимаются меры по выполнению задач, определенных на видеоселекторном совещании, проведенном под председательством Президента по вопросам перехода на качественно новый уровень работы по сокращению бедности.
В ходе изучений хоким района Иброхим Каршибоев ознакомился с условиями жизни малообеспеченных семей в СГМ «Баландчакир», побеседовал с ними о доходах, проблемах и потребностях.
Были даны конкретные указания ответственным лицам по устранению проблем граждан, находящихся в состоянии бедности, обеспечению их занятости, созданию для них источников дохода, выведению их из бедности путем оказания материальной и других видов помощи.