Hokim chekka hududda sayyor qabul o‘tkazdi
Insonlarni yillar davomida qiynab kelayotgan muammolarini, kundalik tashvishlarini samarali yechimini topish hamda aholi bilan yuzma-yuz muloqotda bo‘lish maqsadida viloyat hokimi bu galgi sayyor qabulda ham asosiy e’tiborni aholi murojaatlarini o‘rganishga, ko‘tarilgan muammolarni imkon qadar joyida hal etishga qaratdi.
Viloyat hokimi va tashkilotlar bo‘yicha sektorlar hamda viloyat idora va tashkilotlar rahbarlari guruhlarga bo‘lingan holda qabulga kelgan fuqarolar bilan yuzma-yuz muloqotda bo‘ldi. Qabulga kelgan 107 nafar fuqarodan jami 115 ta murojaat ko‘rib chiqildi. Shundan 33 ta murojaat ijobiy yechim topdi.
Qo‘shimcha o‘rganish va muddat talab etadigan murojaatlar bo‘yicha “yo‘l xaritasi” tuzilib, tegishli mas’ullarga muammolarni bartaraf etish yuzasidan aniq topshiriq va vazifalar berilib, ijrosi qat’iy nazoratga olindi.

Хоким провел выездной прием в отдаленной махалле
В махалле «Нарвон» отдаленного Фаришского района хокимом Джизакской области Эргашем Солиевым с участием заведующего Народной приемной Президента Байрамбека Узокова, а также руководителей ведомств, управлений, организаций, районных секторов был проведен выездной прием граждан.
Глава региона организовал прямой диалог с населением для устранения наболевших проблем и хлопот граждан. При этом основное внимание было уделено решению поднятых вопросов на месте.
В ходе приема хоким области, руководители различных ведомств и организаций разделились на группы. Всего от прибывших на прием 107 граждан поступило 115 обращений. Из них 33 были решены положительно.
По обращениям, требующим дополнительного времени для изучения, составлена «дорожная карта», даны конкретные поручения и задания ответственным лицам, а их исполнение взято под контроль.