Poytaxtimizda Davlat kadastrlari palatasi raisi o‘rinbosari Abdulaziz Yunusov hamda palataning Toshkent shahar boshqarmasi boshlig‘i Jasur Karimov ishtirokida Yunusobod tumani aholisi uchun sayyor qabul o‘tkazildi.
Unda 70 ga yaqin fuqarolar qatnashdi va 20 dan ziyod fuqaroning kadastr hujjatlarini rasmiylashtirish, mulkni davlat ro‘yxatidan o‘tkazish, meros va shu kabi masalalar bo‘yicha murojaatlari tinglandi.
Ma’lumki, mamlakatimizda aholi murojaatlari bilan ishlash borasida xalqchil mexanizm yo‘lga qo‘yilgan. Xususan, joylarda tashkil etilayotgan sayyor qabullar, aholi vakillari bilan mutasaddi rahbarlarning uchrashuvlari bugun yaxshi an’anaga aylandi. Xalq bilan muloqot tizimining amaliy natijalari odamlar roziligiga erishish hamda jamiyat rivojini ta’minlashga xizmat qilmoqda.
Sayyor qabulda kelib tushgan aksariyat masalalar joyida hal etildi. O‘rganilishi vaqt talab qilgan murojaatlar yuzasidan mutasaddilarga topshiriq berilib, ijrosi nazoratga olindi.
Shuningdek, yig‘ilganlarga qonunchilikdagi yangilik va o‘zgarishlar haqida ham batafsil ma’lumot taqdim qilindi.

Решены проблемы граждан, связанные c кадастром
В нашей столице состоялся выездной прием для жителей Юнусабадского района с участием заместителя председателя Палаты государственных кадастров Абдулазиза Юнусова и руководителя Ташкентского городского управления Палаты Жасура Каримова.
В нем приняли участие около 70 граждан, было рассмотрено более 20 обращений граждан по кадастровым документам, государственной регистрации имущества, наследства и другим вопросам.
Известно, что в нашей стране создан народный механизм по работе с обращениями граждан. В частности, сегодня доброй традицией стали организуемые на местах выездные приемы, встречи официальных лиц с представителями населения.
Большинство вопросов, поступивших в ходе выездного приема, были решены на месте. По обращениям, требующим времени для изучения, должностным лицам были даны поручения, и их исполнение взято под контроль.
Участникам встречи также была предоставлена подробная информация о нововведениях и изменениях в законодательстве.
– Благодаря этому выездному приему я узнала о многих своих правах, – сказала гражданка Лола Эргашева. – Такие мероприятия способствуют расширению знаний людей в этой области.